Soul Kia rok 2014 Najważniejsze parametry cewki zapłonowej
Stała moc iskry: Zapewnia stabilny zapłon w różnych warunkach pracy, utrzymując wydajność przy wysokich obrotach i podwyższonych temperaturach silnika.
Uzwojenia miedziane najwyższej jakości: Zapewniają optymalną przewodność elektryczną i minimalizują straty energii, wspierając niezawodne spalanie w różnych scenariuszach jazdy.
Wzmocniona obudowa epoksydowa: Zaprojektowana tak, aby wytrzymać ekstremalne cykle termiczne, wibracje silnika i narażenie na wilgoć, typowe dla kompaktowych zastosowań.
Zgodność poziomów OEM : Zaprojektowana do bezpośredniej instalacji typu plug-and-play, pasująca do numerów OE 273012B010, UF636 i 0986221063 dla silnika G4FC.
Szerokie zastosowanie: Kompatybilny z wieloma silnikami 1,6L i 1,4L Gamma w pojazdach Kia i Hyundai , w tym Soul, K2, K3, ix25 i Elantra.
Wysoka niezawodność pod ciśnieniem: Utrzymuje integralność cewki i siłę iskry nawet w warunkach wysokiego sprężania lub w ruchu miejskim z częstymi zatrzymaniami i ruszaniem.
Obsługuje zaawansowane technologie spalania: Nadaje się do nowoczesnych systemów emisji i konstrukcji oszczędzających paliwo, pomagając zmniejszyć emisję CO₂ i poprawić reakcję przepustnicy.
2014 Kia Dane techniczne cewki zapłonowej Soul
| Specyfikacja |
Opis |
| Typ cewki |
Zapłon cewki na świecy (COP). |
| Woltaż |
12V DC (nominalny) |
| Szczytowe napięcie zapłonu |
Do 42 000 V |
| Energia iskier |
45 – 55 mJ (różni się w zależności od warunków pracy) |
| Pierwotny opór |
0,52 oma |
| Opór wtórny |
5800 omów |
| Współczynnik obrotów (P:S) |
Około. 1:75 |
| Indukcyjność |
2,3 – 3,9 mH |
| Czas narastania napięcia |
< 2,0 kV/µs |
| Temperatura pracy |
–40°C do +125°C |
| Temperatura przechowywania |
–40°C do +100°C |
| Odporność na płyny |
Odporny na benzynę, olej silnikowy, płyn hamulcowy i płyn chłodzący |
| Odporność na wibracje |
Do 50g |
| Materiał obudowy |
PPS (siarczek polifenylenu) z kapsułką z żywicy epoksydowej |
| Typ mocowania |
Montaż bezpośredni, pojedynczy otwór |
| W zestawie elementy montażowe |
NIE |
| Ilość otworów montażowych |
1 |
| Płeć złącza |
Kobieta |
| Płeć terminala |
Mężczyzna |
| Ilość terminala |
2 |
| Typ terminala |
Ostrze |
| Typ zapłonu |
Standardowy współczynnik COP |
| Napełniony olejem |
NIE |
| Wymagany rezystor zewnętrzny |
NIE |
| Zawartość opakowania |
Cewka zapłonowa, karta instrukcji |
| W zestawie przewód cewki |
NIE |
| Wymiary (dł. × szer. × wys.) |
Około. 100 mm × 38 mm × 62 mm (różni się nieznacznie o SKU ) |
| Waga |
Około. 340g |
| Obowiązujące typy silników |
Silniki 1,6 l Gamma G4FC / G4FG (np. Kia Soul, K2, K3, Hyundai Elantra itp.) |
| Zgodność ze standardami |
ISO 9001 / IATF 16949 |
Kompatybilne pojazdy na rok 2014 Kia Wymiana cewki zapłonowej Soul
| Marka i model |
Platforma |
Rok |
Pojemność silnika |
Kod silnika |
| Hyundai i30 |
– |
2009–2012 |
1.6L |
G4FC |
| Hyundai ix25 |
– |
2014 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Hyundai Weloster |
– |
2010 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Hyundai Elantra |
– |
2008–2018 |
1.6L |
G4FC / 14FC / 24FC |
| Hyundai Celesty |
– |
2016–2018 |
1.6L |
G4FG |
| Hyundai Reina |
– |
2010–2017 |
1,4 l / 1,6 l |
G4FA/G4FC |
| Hyundai Samochód kempingowy Verna |
– |
2016 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Hyundai Mistra (Yi Xing) |
– |
2018 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Hyundai Langdong |
– |
2015 – obecnie |
1.6L |
G4FD/G4FG |
| Hyundai Akcent (ruixian) |
– |
2013 – obecnie |
1,4 l / 1,6 l |
G4FA/G4FC |
| Kia Forte (K3) |
YD |
2012 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Kia Forte Hatchback (K3S) |
– |
2013 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Kia K2 Hatchback |
UB |
2011 – obecnie |
1,4 l / 1,6 l |
G4FA/G4FC |
| Kia Sedan K2 |
UB/YB |
2011 – obecnie |
1,4 l / 1,6 l |
G4FA / G4FC / G4FG |
| Kia Krzyż KX |
– |
2018 – obecnie |
1.6L |
G4FG |
| Kia KX3 |
– |
2014 – obecnie |
1,6 l / 2,0 l |
G4FG/G4NA |
| Kia Cerato (Forte) |
– |
2009–2018 |
1.6L |
G4FC/G4FG |
| Kia Carens (Rondo) |
ONZ |
2006–2013 |
1.6L |
G4FC |
| Kia Dusza |
– |
2009 – obecnie |
1.6L |
G4FC |
| Kia Forte Kup |
– |
2009 – obecnie |
1.6L |
G4FC |
2014 Kia Projekt cewki zapłonowej Soul i przegląd komponentów
Zrozumienie tego, co znajduje się wewnątrz wysokowydajnej cewki zapłonowej, pokazuje, dlaczego cewki zapłonowe Elecdurauto zapewniają wyjątkową niezawodność iskry, odporność na ciepło i długą żywotność.
Każda warstwa konstrukcji cewki zapłonowej Elecdurauto jest zoptymalizowana pod kątem precyzji zapłonu, kontroli napięcia i efektywności energetycznej — szczególnie w układach EGR (recyrkulacja gazów spalinowych) i układach ubogiej mieszanki , gdzie oszczędność paliwa i redukcja CO₂ są niezbędne.
![Schemat struktury cewki zapłonowej od profesjonalnego producenta cewek zapłonowych]()
Jak nasze cewki zapłonowe Soul Kia 2014 są produkowane i testowane
W Elecdurauto wiemy, że wysokowydajna cewka zapłonowa zaczyna się od precyzyjnej inżynierii, a kończy na bezkompromisowej kontroli jakości. Dlatego też poczyniliśmy znaczne inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt produkcyjny i rygorystyczne systemy testowania , aby mieć pewność, że każda cewka niezawodnie i konsekwentnie spełnia oczekiwania klasy OEM .
Automatyczna maszyna montażowa
ECU Maszyna testująca
Obszar formy wtryskowej
Maszyna do nawijania wtórnego
Obszar wtrysku powłoki
Sprzęt do odlewania próżniowego
Sprzęt do testowania produktów
Tester cewki zapłonowej
Komora do testów klimatycznych
Komora szoku termicznego
Warsztat montażowy
Kompleksowy tester wydajności
OEM i zastosowania na rynku wtórnym w 2014 r. Kia Cewki zapłonowe Soul
2014 Kia Certyfikaty i standardy branżowe cewek zapłonowych Soul
![ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 45001 , IATF 16949 certyfikowany producent cewek zapłonowych dla OEM i dostaw na rynek wtórny]()
Wybór niezawodnego Soul Kia rok 2014 dostawcy cewek zapłonowych
W firmie Elecdurauto specjalizujemy się w produkcji i dostarczaniu wysokiej jakości Kia Soul na rok 2014 cewek zapłonowych oraz szerokiej gamy światowych platform pojazdów. Naszym wymiennym cewkom zapłonowym klasy OEM zaufali importerzy, hurtownicy i marki z rynku części zamiennych w ponad 30 krajach. Niezależnie od tego, czy zaopatrujesz się w cewki zapłonowe dostarczane hurtowo , produkty marki własnej, czy też bezpośrednio montowane zamienniki na rynku wtórnym, Elecdurauto zapewnia wartość, niezawodność i obsługę.
1. Globalna siła produkcyjna
Aby utrzymać naszą pozycję czołowego producenta cewek zapłonowych , Elecdurauto korzysta z maszyn światowej klasy:
Sprzęt do odlewania próżniowego – do izolacji z żywicy o wysokiej czystości i odporności na ciepło
Automatyczne maszyny do nawijania – zapewniają stabilne i szybkie nawijanie cewek
Wysokonapięciowe systemy testujące – gwarantujące 100% bezpieczeństwa i wydajności produktu
Wtryskarki – do precyzyjnego i trwałego kształtowania komponentów
Prowadzimy również dedykowany warsztat formowania i wtrysku , co pozwala nam na szybsze terminy realizacji i większą kontrolę nad konsystencją.
2. Specjalizacja w Kia technologii cewek zapłonowych
Firma Elecdurauto specjalizuje się w wysokowydajnych cewkach zapłonowych zaprojektowanych dla pojazdów Kia , w tym cewce zapłonowej Kia Soul na rok 2014. Cewki te, zbudowane z wysokotemperaturowych uzwojeń miedzianych, precyzyjnie nawiniętych rdzeni i trwałych obudów epoksydowych PPS, zapewniają stałą energię iskry w wymagających warunkach. Cewka zapłonowa Soul Elecdurauto 2014 Kia Soul, zaprojektowana specjalnie do zastosowań w silnikach Gamma, zapewnia niezawodne działanie zapłonu, nawet przy obciążeniu termicznym i dużym obciążeniu silnika.
3. Pozyskiwanie produktów odpowiadających marce + rozwój OEM / ODM
Nasze zakłady produkcyjne pokrywają się z Tier 1 OEM producentami Denso , Bosch , Valeo , Delphi i Magneti Marelli — co pozwala nam oferować cewki zapłonowe o równoważnej jakości , które odpowiadają oryginalnym parametrom.
Wspieramy OEM wymiennych cewek zapłonowych , dostosowywanie etykiet marki oraz rozwój niestandardowych SKU dostosowanych do potrzeb Twojego rynku lokalnego.
Chcesz podkreślić swoją markę? Wspieramy produkcję cewek zapłonowych pod marką własną, oferując Twoje logo, opakowanie i wysyłkę gotową do odczytania kodu kreskowego.
4. Kompleksowa kontrola jakości
Zarządzamy całym cyklem produkcyjnym – od kontroli surowców po końcowe pakowanie – przeprowadzając rygorystyczne kontrole na każdym etapie:
Zapobieganie defektom w oparciu o FMEA
Standaryzowane i oszczędne systemy produkcyjne
Testowanie stabilności procesu i 100% kontrola końcowa
Zapewnia to niższy odsetek defektów , , mniejszą liczbę zwrotów i dłuższą żywotność produktów dla Twoich klientów.
5. Elastyczne dostawy i szybkie terminy realizacji
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz 100 sztuk cewek zapłonowych do Kia Soul 2014 , czy też przesyłkę kontenerową zawierającą mieszane SKU , nasz system jest przystosowany do:
Niski MOQ (100 jednostek na SKU )
Szybka wysyłka kręgów magazynowych w ciągu 2–5 dni
Czas realizacji 15–25 dni w przypadku zamówień OEM i niestandardowych
Obsługa opakowań Amazon FBA / Mercado Libre
2014 Kia Często zadawane pytania dotyczące cewek zapłonowych Soul
1. Jaka jest minimalna ilość zamówienia ( MOQ ) na cewki zapłonowe?
Nasz standard MOQ w przypadku zamówień hurtowych cewek zapłonowych wynosi 100 sztuk na SKU , co jest idealne dla hurtowników części samochodowych, dystrybutorów regionalnych i sprzedawców Amazon. W przypadku nowych partnerów lub zamówień próbnych oferujemy elastyczne zasady MOQ — skorzystaj z aktualnych programów wsparcia.
2. Jakie są czasy realizacji produkcji i dostawy?
W przypadku modeli cewek zapłonowych znajdujących się w magazynie oferujemy wysyłkę w ciągu 2–5 dni . W przypadku opakowań niestandardowych, zwojów pod marką własną lub zamówień o dużej objętości, standardowe czasy realizacji to opakowania niestandardowe, zwoje pod marką własną lub zamówienia o dużej objętości, standardowe 15–25 dni roboczych, w zależności od SKU i ilości.
3. Czy obsługujecie zamówienia OEM / ODM na cewki zapłonowe?
Tak, firma Elecdurauto specjalizuje się w produkcji cewek zapłonowych OEM i ODM . Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie prywatnego etykietowania , niestandardowego pakowania SKU , kodów kreskowych (EAN/UPC) i dostosowanego projektu cewki zapłonowej do potrzeb regionalnych.
4. Jakie certyfikaty spełniają Wasze cewki zapłonowe?
Nasza fabryka posiada certyfikaty IATF 16949 , ISO/TS 16949:2009 , ISO 9001 , ISO 14001 i OHSAS 18001 . Certyfikaty te zapewniają ścisłe zarządzanie jakością, kontrolę środowiskową i zgodność z wymogami bezpieczeństwa — co jest koniecznością w przypadku globalnej dystrybucji cewek zapłonowych B2B.
5. Czy mogę otrzymać bezpłatne próbki w celu przetestowania jakości przed złożeniem zamówienia zbiorczego?
Tak. Wykwalifikowanym klientom B2B, takim jak importerzy części samochodowych lub sprzedawcy na platformach handlu elektronicznego, oferujemy bezpłatne próbki cewek zapłonowych (wystarczy zapłacić za wysyłkę), dzięki czemu możesz przetestować dopasowanie, jakość i wydajność produktu.
6. Czy wspieracie potrzeby realizacji zamówień Amazon lub Mercado Libre?
Absolutnie. Elecdurauto zapewnia opakowań z kodami kreskowymi , konsolidację zapasów i opcje dropshippingu dla sprzedawców internetowych. Nasze cewki są dostarczane w kompaktowych, zoptymalizowanych pod kątem FBA pudełkach z nadrukowanym numerem modelu i marką.
7. Jakie wsparcie oferujecie długoterminowym partnerom B2B?
Dla importerów i sprzedawców cewek zapłonowych oferujemy:
Regionalne wsparcie agencji na wyłączność
Alokacja akcji priorytetowych
Materiały marketingowe pod wspólną marką
Szkolenia produktowe dla warsztatów samochodowych i sprzedawców detalicznych
Pomoc posprzedażowa i zarządzanie gwarancjami
8. Jaki jest proces zapewniania jakości cewek zapłonowych?
Każda cewka zapłonowa poddawana jest:
Testy obciążeniowe wysokim napięciem
Kontrola rezystancji i izolacji
Badania wibracji i cykli cieplnych
Końcowy 100% test funkcjonalny przed pakowaniem
Utrzymujemy wskaźnik roszczeń gwarancyjnych na poziomie <0,5% na wszystkich rynkach światowych.
9. Do jakich krajów lub regionów obecnie zaopatrujecie?
Elecdurauto dostarcza cewki zapłonowe do Europy, , Ameryki Południowej, , Azji Południowo-Wschodniej i na Bliski Wschód , zarówno poprzez bezpośredni eksport, jak i lokalne sieci dystrybutorów. Aktywnie się rozwijamy i jesteśmy otwarci na wdrażanie nowych partnerów.
10. Jak mogę sprawdzić, czy ta cewka zapłonowa jest kompatybilna z moim pojazdem?
Każda cewka zapłonowa Elecdurauto 2014 Kia Soul została zaprojektowana tak, aby spełniać rygorystyczne specyfikacje OEM , zapewniając bezpośrednie dopasowanie do zastosowań w silnikach Gamma, w tym w modelach takich jak Kia K2, K3 i Hyundai Elantra z silnikami 1,6L G4FC/G4FG. Potwierdź zgodność, dopasowując OEM numery części, takie jak 273012B010, UF636 lub 0986221063, i weryfikując kod silnika. Aby uzyskać precyzyjny montaż, zapoznaj się z tabelą zastosowań lub podaj numer VIN, aby uzyskać fachową pomoc.
11. Jakie są oznaki uszkodzonej cewki zapłonowej?
Typowe objawy obejmują przerwy w zapłonie, trudne warunki pracy na biegu , jałowym, , trudności z uruchomieniem, , niskie zużycie paliwa oraz kontrolkę silnika . Jeśli doświadczasz takich problemów, być może nadszedł czas na wymianę cewki zapłonowej.
12. Czy mogę sam zamontować tę cewkę zapłonową, czy potrzebny jest mechanik?
Wiele cewek zapłonowych, zwłaszcza typu cewka na wtyczce (COP) , zaprojektowano z myślą o łatwej instalacji . Jeżeli znasz podstawowe elementy silnika i posiadasz odpowiednie narzędzia, możesz dokonać wymiany samodzielnie. Dane dotyczące momentu obrotowego i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa można zawsze znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.
13. Jak długo zwykle wytrzymują cewki zapłonowe Elecdurauto ?
Nasze cewki zapłonowe zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności , często przekraczającej 100 000 kilometrów (ponad 60 000 mil) w normalnych warunkach pracy. Używamy zaawansowanej do odlewania próżniowego , izolacji z żywicy epoksydowej i uzwojenia drutu w wysokiej temperaturze , aby zapewnić odporność na ciepło i trwałość.
14. Jaka jest polityka gwarancyjna na cewki zapłonowe Elecdurauto ?
Wszystkie cewki zapłonowe Elecdurauto objęte są ograniczoną gwarancją na 18 miesięcy / 20 000 km obejmującą wady produkcyjne. Dzięki stopie zwrotów gwarancyjnych wynoszącej mniej niż 0,5% nasze cewki udowodniły długoterminową niezawodność w ponad 30 krajach. wady produkcyjne.
15. Czy te cewki są kompatybilne z silnikami turbo czy hybrydowymi?
Cewki zapłonowe Elecdurauto do modelu 2014 Kia Soul są przeznaczone do konfiguracji silników wolnossących Gamma, w szczególności do silników niehybrydowych 1,6 l, takich jak serie G4FC i G4FG. Cewki te nie są przeznaczone do hybrydowych układów napędowych ani wariantów z turbodoładowaniem.
16. Co wyróżnia firmę Elecdurauto od innych producentów cewek zapłonowych?
Łączymy pozyskiwania surowców z całego świata , zaawansowaną automatyzację (np. zrobotyzowane nawijanie, wtrysk we własnym zakresie) z pełnymi procedurami testowymi, w tym testami wysokiego napięcia, izolacji i wibracji . Dzięki udokumentowanemu doświadczeniu w OEM , flocie i obsłudze klienta na rynku wtórnym, niezawodność, wydajność i krótkie terminy realizacji na dużą skalę.